Turun kauppatieteiden ylioppilaat ry pitää yhdistyksen ylimääräisen kokouksen tiistaina 3.12.2019 klo 15:30 kauppakorkeakoulun salissa ls09. Yhdistyksen ylintä päätösvaltaa käyttävät yhdistyksen kokoukset, jossa äänivaltaisia ovat kaikki yhdistyksen jäsenet. Kokouksessa käsitellään vuoden 2020 yhdistyksen hallituksen täydentäminen kulttuuri- ja perinnevastaavan osalta. Alla kokouksen asialista. Lisätietoja voi kysellä osoitteesta puheenjohtaja@tuky.fi

Turun kauppatieteiden ylioppilaat ry:n yhdistyksen ylimääräinen kokous 

Aika: tiistaina 3.12.2019 klo 15:30

Paikka: ls09, Rehtorinpellonkatu 3  

Asialista 

  1. Kokouksen avaus
  2. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
  3. Kokouksen puheenjohtajan valinta
  4. Ääntenlaskijoiden, pöytäkirjantarkastajien ja sihteerin valinta
  5. Esityslistan hyväksyminen
  6. Ilmoitusasiat
  7. Vuoden 2020 kulttuuri- ja perinnevastaavan vaali
  8. Muut mahdolliset esille tulevat asiat
  9. Kokouksen päättäminen