Hei Turun KY:n jäsen, 

Turun kauppatieteiden ylioppilaat ry pitää sääntömääräisen kevätkokouksensa tiistaina 25.4.2017 klo 16.15 henkilökunnan ruokailutilassa (käynti TuKYn toimiston kautta). Yhdistyksessä ylintä päätösvaltaa käyttävät yhdistyksen kokoukset. Kokouksessa äänivaltaisia ovat kaikki yhdistyksen varsinaiset jäsenet.

Toimintakertomuksen, tilinpäätöksen ja tilintarkastajien lausunnon esittelyn lisäksi kokouksessa myönnetään vastuuvapaus edelliselle hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille, hyväksytään huomionosoitustoimikunnan kokoonpano, lisätalousarvio sekä päivitetään jaosto-ohjesääntöä. Sen lisäksi valtuutetaan hallitus muuttamaan tarvittaessa 67. vuosijuhlien päivää.  

Kokouksen sujuvuuden parantamiseksi toivomme, että perehdytte kokousmateriaaleihin jo etukäteen. Mikäli teillä on kysyttävää kokouksen asioihin liittyen, allekirjoittaneelle voi lähettää sähköpostia osoitteeseen puheenjohtaja@tuky.fi. Mikäli ette saaneet kevätkokouksen materiaaleja sähköpostitse, ota yhteyttä minuun niin lähetän materiaalit sinulle.

Alla kokouksen asialista.

Tervetuloa!

 

Turun kauppatieteiden ylioppilaat ry:n kevätkokous

Aika: tiistaina 25.4.2017 klo 16.15

Paikka: Henkilökunnan ruokailutila, Turun kauppakorkeakoulu, Rehtorinpellonkatu 3 20500 Turku

Asialista

1. Kokouksen avaus

2. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen

3. Kokouksen puheenjohtajan valinta

4. Ääntenlaskijoiden, pöytäkirjantarkastajien ja sihteerin valinta

5. Esityslistan hyväksyminen

6. Ilmoitusasiat

7. Huomionosoitustoimikunnan valitseminen (Liite 3, esittelijä: Uusitalo)

8. Esitetään toimintakertomus, tilinpäätös ja tilintarkastajien lausunto (Liitteet: 1 ja 2, esittelijät: Hannula ja Sjöblom)

9. Tilinpäätöksen vahvistaminen, vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle ja muille vuoden 2016 vastuuvelvollisille

10. Lisätalousarvion hyväksyminen (Liite 4, esittelijä: Laustola)

11. Vuoden 2017 vuosijuhlapäivän muutoksen valtuuttaminen Turun KY:n hallitukselle (Liite 5, esittelijä: Raitio)

12. Jaosto-ohjesäännön päivittäminen (Liite 6, esittelijä: Raitio)

13. Muut mahdolliset esille tulevat asiat

14. Kokouksen päättäminen

 

krisseHallituksen puheenjohtaja
Kristian Raitio